Gabinet

kosmetologii profesjonalnej

mgr Ewa Siwiak

Loading...

Academie - naukowe podejście do piękna

Academie Academie została założona w 1926 roku przez paryskiego farmaceutę dr Georges'a Gay. Jest to jedyna w 100% niezależna, rodzinna francuska firma kosmetyczna, która posiada własne laboratoria i fabrykę. Od początku z powodzeniem wykorzystuje naukowe odkrycia i tworzy profesjonalne zabiegi i kosmetyki dla gabinetów urody. Oferuje innowacyjne, hipoalergiczne i awangardowe produkty, które są unikalną kombinacją najczystszych, wysoko skoncentrowanych składników aktywnych. Ich zawartość sięga od 5 do 36,5 procent!
Te aktywne preparaty tworzone są z myślą o najbardziej wymagających i wyjątkowych klientach. Odpowiadają na potrzeby skóry w każdym wieku i likwidują większość problemów skórnych. Bez żadnych obaw mogą być stosowane zarówno przez osoby z cerą bardzo wrażliwą i skłonną do alergii oraz dojrzałe kobiety, które poszukują skutecznych produktów anti-age. Dlatego zabiegi i kosmetyki Academie od lat doceniane są na całym świecie i cieszą się zaufaniem profesjonalistów z najlepszych salonów kosmetycznych i ośrodków SPA & Wellness znajdujących się na 5 kontynentów i w ponad 50 krajach świata.
Światowe innowacje Academie
Od 80 lat Academie wyznacza nowe trendy w kosmetyce. Do niej należą najważniejsze odkrycia i innowacje, które zmieniły oblicze światowej kosmetyki:
1928 - powstaje pierwsza szkoła Academie dla kosmetyczek1929, ugruntowanie podziału na typy skóry
1936 - jako pierwsza wprowadza kolagen do pielęgnacji twarzy
czytaj dalej>>
Academie 1969 - powstaje Hypo - Sensible, linia zawierająca aktywny składnik hipoalergiczny, który łagodzi objawy alergii i zmniejsza ryzyko ich powstawania
1979 - jako pierwsza wprowadza olej z jojoby do pielęgnacji skóry
Od samego początku istnienia Academie prowadzenie badań kosmetycznych i wdrażanie ich rezultatów jest najważniejszym aspektem działalności firmy. Odkrycia dokonywane w laboratoriach Academie wyznaczają firmie kierunki rozwoju i zapewniają spektakularne osiągnięcia. Ich efektem były takie pionierskie dokonania jak: zastosowanie kolagenu (1936) i olejku jojoba (1979), a także opracowana przez Academie koncepcja naukowego podejścia do piękna w trzech aktach. Dzięki tej metodzie z łatwością można zaspokoić osobiste oczekiwania każdego klienta i rozwiązać większość problemów kosmetycznych. Akt 1 :: oczyścić i wysubtelnić (assainir et affiner) Przygotować skórę delikatnie ją oczyszczając, respektując film hydrolipidowy, tak aby ułatwić odnowę komórkową i wzmocnić oddychanie skórne. Skóra staje się gładsza i gotowa do przyjęcia aktywnych czynników kosmetyków pielęgnacyjnych. Akt 2 :: ustabilizować (stabiliser) Przywrócić równowagę hydro-lipidową. Skóra staje się sprężysta i wolna od uczucia dyskomfortu. Akt 3 :: ukierunkować działanie (cibler) Odpowiedzieć na potrzeby danej skóry eliminując zaskórniki, zaczerwienienia; ochronić przed stresem, zanieczyszczeniem powietrza i słońca; wzmocnić wrażliwe miejsca - okolice oczu, ust i kontur twarzy; oddziaływać przeciw starzeniu, zmarszczkom, zwiotczeniu skóry i plamom pigmentacyjnym. Dzięki temu skóra jest zdrowa, miękka, sprężysta i promienieje blaskiem.
<<powrót